Můj program pro dobrovolné hasiče

 

Vážení dobrovolní hasiči,

ráda bych se Vám představila. Jmenuji se Klára Sovová, jsem majitelka Luční boudy v Krkonoších, na které jsme založili jednotku sboru dobrovolných hasičů, pod jednotkou sboru dobrovolných hasičů Velká Úpa – Pec pod Sněžkou. Někteří z Vás jste možná byli účastníky cvičného zásahu, který se konal na Luční boudě letos v květnu.

V těchto dnech se ale především věnuji kampani na podporu mé kandidatury do Senátu ve vašem obvodu a ráda bych vás požádala o podporu a vaše hlasy. Mám dlouholetou advokátní praxi a zkušenosti s problematikou jednotek sboru dobrovolných hasičů, a to zejména těch menších, které mají své specifické problémy. Proto jsem přesvědčena, že jsem schopna silou senátorského postu navrhnout a prosadit změny, které nám mohou pomoci. Myslím, že činnost v dobrovolných jednotkách není ze strany státu dostatečně řešena a doceněna.

V případě zvolení připravím a najdu podporu pro legislativní návrh, který bude přímo řešit činnost jednotek dobrovolných hasičů. Bude se věnovat minimálně následujícím bodům všechny tyto návrhy samozřejmě musí byt ještě propracovany a konzultovany s Vámi.

  • Zajištění státem hrazeného kvalitního úrazového i životního pojištění, které bude platné i v době mimo službu a výcvik. A pojištění majetku hasiče, který se poškodí při přepravě k zásahu a při něm, například osobního vozidla nebo mobilního telefonu, který se poškodí při přepravě k zásahu a při něm, například osobního vozidla nebo mobilního telefonu.
  • Lepší legislativní ošetření nároku na uvolnění od zaměstnavatele a refundaci mzdy, v rámci výkonu a po výkonu činnosti dobrovolného hasiče. ( například snížením odvodů pro zaměstnavatele )
  • V rámci SDH pro Jednotky požární ochrany, kvalifikační stupeň 2, bude jeden člen sboru placený na plný úvazek z veřejných zdrojů státu.

V případě zvolení budu mít kancelář přímo v obvodě a budu tady pro vás. Velmi ráda s vámi budu diskutovat i o dalších tématech, která vnímáte jako problematická, a mohla by je vyřešit úprava legislativy, ale taky o každodenních starostech, kdy se budu snažit všem maximálně pomoci.

Věřím, že jsem vás svým návrhem oslovila. Více informací o mně najdete na www.klaradosenatu.cz. Budu velmi ráda, pokud mne 5. či 6. ledna 2018 podpoříte svým hlasem v doplňovacích volbách do Senátu. Samozřejmě se ucházím i o hlasy vašich manželek ;)) a přítelkyň. Abyste si na mne v lednu vzpomněli, dovoluji si Vám předat malé horské PEXESO a ochutnávku našeho piva Paroháč, které vaříme na Luční boudě.
Přeji všem dobrovolným hasičům krásné svátky a šťastný návrat ze všech výjezdů.

 

S úctou
Klára Sovová
Vaše kandidátka do Senátu

 

 

 

 

Foto je z letošního cvičení jednotek SDH na Luční boudě.